Türkiye’nin sanayi şehri Bursa en çok fabrikanın olduğu şehrimizdir. Haliyle personel taşımacılığı, servis hizmetleri çok önemlidir. Adalı Turizm olarak yıllardır personel servisi, servis taşımacılığı alanında kaliteyle hizmet vermekteyiz.

Rahat, güvenilir, konforlu araçlarımızla alanında uzman sürücülerimizle personel taşımacılığında sizlere güven ve konforu sonuna kadar yaşatmak için uğraşmaktayız. Personel Taşımacılığında dikkat ettiğimiz en önemli hususlardan biri dakiklik politikamızdır. Personellerin iş yerlerine sağlıklı, huzurlu ve tam zamanında ulaşması bizim yegane amaçlarımızdan biridir.

Adalı Turizm sizin konforunuzun yanı sıra araç sayısı, filo içerisindeki kapasitelerin dağılımı, optimum güzergah tespiti, araçların doluluk oranı gibi parametreleri de dikkate alarak sizlerin en hızlı ve güvenli rotada yolculuk yapmanızı sağlar. Bütün araçlarımızın periyodik bakımları düzenli şekilde yapılıp, sizlerin her koşulda güvenliğinizi düşünmekteyiz.

 

Günümüzde ulaşım hem daha kolay hem de daha zorlu bir hal aldı. Daha kolay çünkü mesafeleri daha kısa zamanda gidebiliyoruz. Daha zor çünkü trafik ve kalabalık toplu taşıma araçları tam bir kâbus. Bu duruma çözüm olarak personel servisleri birçok kurumsal firmanın çalışanlarına sağladığı bir kolaylık. Firmalar servis hizmeti de sağlayarak bu sayede çalışanlarının trafik vs. gibi sebeplerle işe geç kalmalarını önlemiş olur ve çalışanlarının iş verimliliğini de arttırmış olurlar.

Personel servisi ayarlamak ne kadar mantıklı?

Öncelikle ilk dikkat edilmesi gereken husus personel sayısı. Eğer personeliniz azsa ve iş yerine yakın bölgelerde yaşıyorlarsa personel servisi ayarlamak faydalı olmayabilir. Fakat personel sayınız 50’den fazlaysa ve farklı bölgelerden çalışanlarınız mevcutsa öncelikle yoğun olarak gelinen bölgelere personel servisi ayarlayabilirsiniz. Personel servislerinin ücretleri personelinizin toplu taşımaya vereceği ücretten az olmakla kalmayıp, aynı zamanda çalışanlarınızın işe daha zinde, trafik stresi ve toplu taşıma kalabalığını yaşamadan varmalarını sağlayacaktır. Bu durumda bir diğer husus ayarlayacağınız servislerin lükslük seviyesi. Tahmin edebileceğiniz gibi ne kadar lüks o kadar konfor ve daha pahalı servis demek. Bu konuda tercih size kalmış. Bursa’da personel servisleri için maksimum yaş sınırı 20 yaş olarak belediyece belirlenmiştir. 20 yaşından eski araç isteseniz de kiralayamazsınız.

Güvenilir bir firma nasıl anlaşılır?

Personel servisi ayarlarken bir diğer önemli husus güvenilirlik. Anlaşma yapacağınız firma servislerinin en azından %95 oranda zamanında varması iyi bir güvenilirlik göstergesidir. Bunun yanında servis başladığında çalışacağınız firmanın yol kâğıtlarını, izinlerini aldığından emin olunuz. Yoksa yol kâğıtları hazırlanana kadar servislerinizde aksama olabilir. Ayrıca personel taşımacılığı yapan firmaları incelerken daha önce çalıştığı firmaları, kaç yıllık tecrübesinin olduğunu mutlaka öğreniniz. Firmalarla uzun yıllardır aktif olarak çalışan bir personel servisi size daha iyi hizmet sağlayacaktır.

Denetim nasıl olmalı?

Bunların yanında personelin servise alışması, şoförlerin araçları konforlu kullanması, şoförlerin araçlarda sigara içmemesi gibi konuların takibinin personel taşımacılığı firması tarafından izlendiğinden emin olun. Bu kontrollerin sağlanabilmesi için gerekli şikâyet ve iletişim kanallarının varlığı (e-posta, telefon, iletişim formu aracılığıyla) ve bunların personeliniz tarafından kullanımını personelinizin mutluluğu açısından önemli. Bu kanalların varlığını siz de denetlemeyi unutmayın.

Personel servisi ücretleri/fiyatları ne kadar?

Burada düşünülmesi gereken hususlar şunlar:

  1. Araçların ne kadar lüks, kaç yaşında olacakları
  2. Gidilecek toplam mesafe
  3. Servis giriş-çıkış saatleri
  4. Aylık kaç gün çalışacağınız